Identifikace příčin pomalého růstu v posledních letech (před i po pandemii) a hledání možných cest k rychlejšímu růstu prostřednictvím základních faktorů: investic do kapitálu, posílení pracovních sil a zvýšení produktivity.
Pomůže náš trh zpružnit a připravit na hluboké změny právě schvalovaná Flexinovela Zákoníku práce? A co dalšího bude potřeba jak na straně zaměstnavatelů, tak i zaměstnanců začít dělat? Probereme to s analytikem pracovního trhu a externím poradcem ministra práce a sociálních věcí Tomášem Ervínem Dombrovským.
EKP Advisory podniká ve službách a jediným jejím významným aktivem jsou spolupracovníci. Po dlouhých diskusích se vedení rozhodlo přizvat mezi společníky i management firmy a stanovilo pevná pravidla příchodu a odchodu partnerů. Příspěvek představí program zaměstnaneckých podílů jako nástroj pro udržení talentovaných zaměstnanců a informační otevřenost v praxi.
Firma Contipro vyprodukuje ročně na 30 tun kyseliny hyaluronové, což jí, nejen díky vysoké kvalitě produktu, řadí mezi největší producenty na světě. Zakladatel společnosti Vladimír Velebný odhalí klíčové strategie, které firmě umožnily uspět na mezinárodním trhu – od inovací a technologického vývoje, až po byznysová rozhodnutí a budování globální pozice.
Povinný reporting mnoha firem se odkládá, případně zahazuje co nejdále to jde, nicméně klimatická rizika setrvávají. ESG není o regulaci, ale o přístupu ke kapitálu, pojištění i talentu. Co musí vědět CFO bez ohledu na to, jestli spadá pod CSRD či nikoliv? Prakticky o tom, jak řídit finanční rizika, komunikovat s investory a neztratit krok v době ekonomické transformace spojené s čistými technologiemi.
Na základě dekády zkušeností Miroslava Kratochvíla ve vedení společnosti Holcim se podíváme, jaké strategie implementují lídři stavebnictví v oblasti dekarbonizace a jak jsou tyto strategie provázány s dlouhodobou vizí a konkurenceschopností v oboru.
Na zkušenosti z implementace ve společnosti Zentiva si ukážeme, jaké jsou moderní přístupy s využitím AI k automatizaci opakujících se úkolů při správě faktur a účetních dokladů a jak implementovat uživatelsky přívětivá řešení, jež zjednoduší práci a ušetří čas. Cílem je optimalizovat workflow a vytvořit systém, který bude spolehlivý, přehledný a snadno použitelný pro všechny uživatele. Nahlédneme, jaké jsou konkrétní byznysové dopady implementace a příležitosti, které společnosti přinesla.
IT rozpočty mohou být pro CFO obtížně „čitelné” – příliš vysoké (nebo příliš nízké?) náklady, nedostatek měřitelných výstupů, obtížné srovnání s byznysem. Seznamte se s nástrojem, který přináší způsob, jak IT „dešifrovat”: pomocí datové transparentnosti, standardizovaných metrik a propojení s obchodními cíli. Na reálné zkušenosti s implementací Technology Business Management od IBM Apptio zjistíte, jak získat kontrolu nad IT výdaji, optimalizovat návratnost investic do technologií a vést strategický a srozumitelný dialog s CIO (BOD).
Nové kyberbezpečnostní předpisy (NIS2, DORA a další) přinášejí organizacím specifické požadavky na řízení bezpečnosti dodavatelských řetězců. Organizace budou muset vyhodnocovat rizika jednotlivých dodavatelů, vyhodnocovat dopady těchto rizik a reagovat na neočekávané události. Jak zavést jednotný systém hodnocení bezpečnosti, který nebude pro organizaci „další zbytečná administrativa“? Jak řídit rizika a dosahovat synergií, když k nim každý předpis přistupuje jinak? A jak efektivně automatizovat? Dozvíte se v příspěvku.